• Skaistas Kāzas

Kā plānot viesu sēdvietas kāzās

Updated: Jan 11, 2019


Pārdomāts un organizēts viesu sēdvietu sadalījums ir viens no jautru kāzu svinību priekšnoteikumiem - tas palīdzēs organizēt dažādas atrakcijas un radīs izcilu vidi sarunām un dejām. Turklāt, ja pāris jau iepriekš izplānojis vietas, izpaliek burzma,satraukums un apjukums pirms svinību sākuma, visi var atrast vietiņu līdzās savai otrajai pusītei un vakars var sākties gaiši un priecīgi!

Lai atvieglotu viesu sēdvietu plānošanu pāriem, vedējiem un citiem kāzu organizēšanas palīgiem, dalāmies ar padomiem kā sadalīt vietas viesiem pie svētku galda.


Sāc laicīgi un organizēti!

Šo darbu noteikti vajadzētu veikt tiklīdz ir saņemtas viesu atbildes uz Jūsu kāzu ielūgumiem un apstiprināta ierašanās. Lai gan vienmēr iespējamas izmaiņas, pirmskāzu nedēļā noteikti būs daudz svarīgu lietu, kas vēl paveicamas, tādēļ viesu sēdvietu plānošanu nevajadzētu atlikt ilgāk par pusotru nedēļu pirms kāzām.


Lai plānošana būtu vieglāka iesakām izmantot viesu sarakstu tabulas formā (ja vēl neesi izveidojis savu viesu saraksta tabulu, ir laiks tam pieķerties tagad! ), kurā pievieno aili ar norādi, kas šis viesis ir Jums – līgavas ģimene, līgavaiņa ģimene, līgavas ģimenes draugi, līgavaiņa studiju biedrs utt. Tas ļaus loģiski sagrupēt viesus savstarpēji pazīstamās un saistītās kompānijās, kas kopā varētu justies visbrīvāk un rastu daudz kopīgu sarunu tematu.

Ideja apzināti “samaisīt”viesu sarakstu ar vēlmi vecināt jaunas iepazīšanās, iespējams nav tā labākā – blakussēdētājiem var nesanāk atrast kopīgu valodu visa vakara garumā un tādēļ sapazīstināšanas uzdevumu labāk uzticēt atrakcijām.

Tagad tikai atliek sadalīt šīs kompānijas atbilstoši tam, cik vietas ir pie viena galdiņa, ja savu svinību vietu iekārto ar vairākiem galdiņiem, vai izkārtot dažādās zonās, ja esat iecerējuši garā galda principu.

Iespējams, šis uzdevums būs vieglāks, ja uz papīra lapas uzskicēsi galdu plānojumu, sanumurēsi tos un pierakstīsi katram galdiņam plānotos viesus. Tikai neaizmirsti šo informāciju pēc plānošanas ierakstīt tabulā (vislabāk datorā), ja nu gadījumā gatavošanās burzmā šī lapa noklīst.


Jaunlaulāto galds, vedēji un vecāki


Tradicionāli jaunlaulāto galds ir taisnstūra formas, pat ja pārējie viesi tiek sēdināti pie apaļiem galdiņiem. Tas ir novietots uz paaugstinājuma (ja tāds pieejams) pie kādas no sienām, kas ir īpaši izdekorēta, lai akcentētu svētku vaininiekus, tā lai visi viesi varētu pāri redzēt.

Visbiežāk pāris sēž centrā kopā ar vedējiem. Jaunā sieva pa labi no vīra, vedējtēvs blakus sievai, bet vedējmāte – vīram. Bet šis nav obligāts nosacījums un izkārtojums ir brīvi maināms, jo viss atkarīgs no tā, vai viesi tiks aicināti pie viena garā galda vai tiek izmantoti apaļie galdiņi.

Ievērojot apaļo galdu principu, variācijas par vedēju un vecāku izkārtojumu atkarīgas no tā, kā vēlas sēdēt pats pāris pie jaunlaulāto galda – vieni, ar vedējiem vai vecākiem.


Līgavas un līgavaiņa vecāki var tikt sēdināti pie viena galdiņa un, ja pāris izvēlas sēdēt viens, šeit pievienojas arī vedēji.

Ja vedēji atrodas pie viena galda ar pāri, pieļaujams arī cits variants – katra jaunlaulātā vecāki ir pie atsevišķa galdiņa kopā ar tuvākajiem ģimenes locekļiem : vecvecākiem, brāļiem un māsām.

Ja svinību vieta iekārota pēc garā galda principa, pāris novietojas centrā un tradicionāli līgavas pusē līgavai vistuvāk atvēlētas vietas viņas vecākiem un tuvākajai ģimenei, tālāk tuvākajiem draugiem, tālāk jau kolēģiem un citiem. Šāds pats izkārtojums tiek ievērots arī līgavaiņa pusē. Bet arī šeit iespējamas dažādas variācijas un vissvarīgākais domāt par savstarpēju saskaņu un draudzīgu atmosfēru (atceries par grupām, ko veidojām pagājušajā solī!)


Galda kartes


Lai jūsu sēdvietu sadalījums būtu skaidrs arī viesiem, ir nepieciešams izmantot galda kartes. Lielākām kāzām noteikti ir vērts padomāt arī par sēdvietu plāniem vai īpašu atbildīgo, kurš palīdz viesiem atrast tieši viņiem paredzēto vietiņu.

Galda karte katram viesim liks justies īpaši gaidītam un šāda neliela detaļa padara galda klājumu īpaši svinīgu. Šī ir iespēja izcelt un papildināt jūsu kāzām izvēlēto stilu, izmantojot tam atbilstoši elementu – rustic stila kāzām tas būs koks, jūras tematikas kāzām gliemežvāki, meža tēmas kāzām čiekuri utt. Šī ir arī lieliska iespēja pārsteigt un iepriecināt viesus apvienojot galda karti ar personalizētu pateicības dāvaniņu. Ja neesat pārliecināti, ka visi viesi būs kopā ar jums līdz svinību noslēgumam vai nākamās dienas rītam, kad plānojat pasniegt pateicības dāvaniņas, šis ir vispiemērotākais risinājums, lai būtu droši, ka katrs viesis to ir saņēmis.


Galda numuri un sēdvietu plāni

Sēdvietu plāns noder plašākām kāzām, lai viesim nebūtu ilgi jāmeklē savs vārds uz galda kartes pie katra no galdiņiem. Tā formāti var būt visdažādākie un tie ir atkarīgi arī no izvēlētā svinību vietas iekārtojuma.

Ja izvēlēts garā galda princips, sēdvietu plāns tiek veidots kā skice, kurā attēlots galds un norādīta katram viesim paredzētā vietiņa. Tā viesi var ātri saprast, kur tālāk meklēt vietiņu ar galda karti tieši viņam.

Svinību vietai ar apaļiem galdiem nepieciešams sagādāt galda numurus (vai nosaukumus, kas tālāk var tikt izmantoti kāzu atrakcijās)un sēdvietu plāns noteikti var izskatīties daudz radošāk par skici. Svarīgākais ir norādīt galdiņa numurus un atbilstošo visu vārdu sarakstu katram no tiem.Plānojot svinības un viesu izvietojumu pie svinību galda pats svarīgākais to veidot organizētu un saprotamu visiem iesaistītajiem – tā samazinot stresu un apjukumu gan pārim, gan visiem un padarīt skaisto dienu par priekpilniem svētkiem!

© 2017 Skaistas Kāzas - skaistākai dzīvei!

Personalizēti dekori un dāvanas Jūsu kāzām.

Dizainu atdarināšana ir autortiesību pārkāpums. 

Visas tiesības aizsargātas.

Datu drošības politika.

  • 8ecf70a09ad9bdb262a96d1a09513736
  • 8ecf70a09ad9bdb262a96d1a09513736p

Seko mums šeit: 

Vēlies sazināties? 
raksti prieks@skaistaskazas.lv