• Skaistas Kāzas

Kas ir Save The Date un kādēļ tas nepieciešams


Arvien vairāk pāru Latvijā pēc saderināšanās un kāzu datuma noteikšanas izvēlas īpaši nekavēties un izsūtīt viesiem Save the Date jeb datuma rezervēšanas ielūgumus. Kas tas ir, cik nozīmīgs tas ir viesiem un cik izcils kāzu plānošanas palīgs tas var būt? Par to turpmākajās rindkopās.


Tikai svarīgākais!


Atšķirībā no kāzu ielūguma, kas skaidri nosaka ceremonijas un svinību vietu, datumu un laiku, kā arī informāciju par kāzu krāsām un nereti dāvanu vēlmēm, Save the date iekļauj tikai pašu nozīmīgāko:

  • pāra vārdus,

  • kāzu dienas datumu

  • pilsētu, kur plānotas kāzas.

Tātad visu, kas nepieciešams, lai viesis varētu atbrīvot vietu grafikā un plānot ceļu. Šo informāciju pāris noteikti zina jau pirms ceremonijas un svinību norises precizēšanas, kas ļauj datumu rezervēšanas ielūgumu izsūtīt ļoti laicīgi - 6 līdz 9 mēnešus pirms skaistās dienas. Un laikam tiešām ir nozīme – gan viesiem, gan pārim.


Viesi novērtēs!


Kam sūtīt Save the Date? Tiem, kurus pāris noteikti vēlas redzēt savā kāzu dienā!

Ja viesi tiek dalīti A un B sarakstos, tad šis būs A saraksts – tie, kas ir īpaši svarīgi un gaidīti. Jā, tas iekļauj arī cilvēkus, kuri jau ir apliecinājuši savu klātbūtni - piemēram, mammas un citi vistuvākie. Kādēļ? Jo dalīties ar prieku par gaidāmo ir skaisti un tieši šie cilvēki būs visstiprākais atbalsts visā gatavošanās laikā!

Šis ir lielisks veids, kā dalīties priekā un paziņot par saderināšanos, bet tam ir arī ļoti praktiska nozīme:

  1. Ja viesu sarakstā ir cilvēki, kas dzīvo ārvalstīs vai ir patiešām aizņemti, šāds laicīgs lūgums rezervēt datumu ļaus sagatavoties, lai varētu būt ar pāri kopā skaistajā dienā- vienoties ar darba devēju un kolēģiem par prombūtni, rezervēt lidmašīnas biļetes utt.

  2. Plānojot kāzas ārzemēs, īpaši populāros kāzu galamērķos (kā Taizeme vai Venēcija), gan lidojumu, gan apmešanās vietas cenas kāzu sezonā mēdz pieaugt par vairākas reizes. Tādēļ viesi noteikti novērtēs papildus laiku, lai atrastu visizdevīgākos piedāvājumus un šādā gadījumā Save the date būtu vēlams nosūtīt visiem plānotajiem viesiem.

  3. Ja iecerētas kāzas vairāku dienu garumā, viesiem noteikti nepieciešams sagatavoties, ne tikai vienojoties ar darba devēju un kolēģiem, bet arī parūpējoties par mājās palicējiem – bērniem, ja tie netiek ņemti līdzi uz kāzām, un mājdzīvniekiem. Šādā situācijā svarīgi datumu rezervēšanas ielūgumā akcentēt, ka svinības plānotas vairākas dienas.

  4. Aktīvajā kāzu sezonas laikā pastāv iespēja, ka pāra mīļo viesi uz kāzām aicinās vēl kāds. Kalendārā pirmā nonāks tā kāzu pāra īpašā diena, kas būs nosūtījis Save the Date.

Save the Date vienmēr seko oficiāls ielūgums ar pilnu informāciju, tādēļ nav jāuztraucas, ja kāds no viesiem pirms tam nav saņēmis datumu rezervēšanas ielūgumu. Bet noteikti nevajadzētu to sūtīt viesiem, kuri atrodas B sarakstā un var tikt izsvītroti no ielūguma saņemšanas, ja kāzu plānošanas laikā nākas pārskatīt budžetu.


Neatsverams palīgs Tavu kāzu plānošanā!


Kāzu plānošana kļūst neskaitāmas reizes vieglāka, ja Save the date tiks papildināts ar lūgumu apstiprināt savu ierašanos jau drīzumā. Tas ir lielisks veids, kā uzzināt viesu skaitu jau pašā plānošanas sākumā, kas ļauj atrast piemērotu svinību vietu, precīzi plānot vietas pie svinību galda, pasūtīt ēdienus dzērienus un visgreznāko kūku, arī galda kartes un pateicības dāvaniņas, sadalīt amatus, izsapņot neatkārtojamas izklaides un vēl, un vēl..

Īsāk sakot, tas ir ērtākais un precīzākais veids, kā savaldīt un plānot vissarežģītāko kāzu dienas aspektu - budžetu!


Svarīgi, lai viesim būtu skaidrs kā un līdz kuram datumam atbilde sniedzama. Daļa pāru atbildes vēlas saņemt ar zvanu vai īsziņu paši, citi norāda kāzu organizētāju vai vedēju numurus vai izveido speciālu kāzu plānošanas e-pastu – viss atkarīgs no tā, cik liela ir kāzu plānošanas komanda un kas vislabāk saskan ar Jūsu ikdienas ritmu. Arī formulējums var būt pavisam vienkāršs ”Lūdzam apstiprināt savu ierašanos līdz (datums) zvanot kāzu organizatorei (vārds un telefona numurs)”.

Atbildes termiņš ir ļoti svarīgs, pat ja daļa viesu vēl nevarēs konkrēti atbildēt, šādi var iegūt daudz precīzāku ideju par plānoto viesu skaitu, nekā tas būtu paredzēts tikai izsūtot ielūgumus. Un tas nozīmē daudz mazāk stresa gatavošanās laikā!


Kā tas izskatās?

Pāri, kam jau uzreiz ir skaidra un spēcīga vīzija par kāzu krāsām un stilu, tādēļ datumu rezervēšanas ielūgumu var veidot saskaņojot ar to. Bet, tā kā Save The Date ir pati pirmā lieta, kas tiek veidota kāzām un tai ir neformāla noskaņa,tā ir iespēja izpausties radoši, nepieturoties noteiktai krāsu gammai. Lai kādu formātu pāris neizvēlētos, svarīgākais, lai tas saturētu visu nepieciešamo informāciju un izstarotu prieku!


Klasisks papīra kāzu datuma rezervēšanas ielūgums noteikti var tikt papildināts ar citiem pārsteigumiem, kas paliek atmiņā un iemājo saņēmēju ikdienā. Šādā formātā uz papīra ielūguma daļas var izvietot papildus informāciju (lūgumu sniegt atbildi un kontaktus, kādu citu svarīgu detaļu, ja tāda ir), bet pati fotogrāfija, magnētiņš vai cits elements ar pašu svarīgāko – pāra vārdiem un kāzu dienas datumu - var ieņemt vietu pie saņēmēju ledusskapja un vairot priecīgo satraukumu par gaidāmajiem svētkiem ik dienas.

Gaumīgi un personalizēti koka magnētiņi, kas perfekti papildina tik populāro rustic kāzu stilu, priecēs Save the date saņēmējus līdz pat skaistās dienas pienākšanai. Turklāt kopā ar pāra fotogrāfiju (lielisks iemesls saderināšanās fotosesijai!) tas kļūst par neatkārtojamu un īpašu gaidāmo kāzu detaļu.


Mazs pārsteigums no mums! Esam sagatavojuši īpašu Save The Date magnētiņu kolekciju tieši šī raksta lasītājiem! Ja vēlies ar tiem iepazīties reģistrējies šeit un pavisam drīz saņem informāciju savā e-pastā.


Iedvesmojies un svini skaisti!

© 2017 Skaistas Kāzas - skaistākai dzīvei!

Personalizēti dekori un dāvanas Jūsu kāzām.

Dizainu atdarināšana ir autortiesību pārkāpums. 

Visas tiesības aizsargātas.

Datu drošības politika.

  • 8ecf70a09ad9bdb262a96d1a09513736
  • 8ecf70a09ad9bdb262a96d1a09513736p

Seko mums šeit: 

Vēlies sazināties? 
raksti prieks@skaistaskazas.lv