• Skaistas Kāzas

Ko dāvināt kāzu viesiem? Idejas pateicības dāvaniņām!

Updated: Jan 11, 2019


Pateicības dāvaniņas ir mazs pārsteigums no jaunā pāra katram kāzu viesim. Šo dāvaniņu pasniegšana ir sena tradīcija, cēlusies Eiropas aristokrātu ģimenēs, kas saviem viesiem pasniedza porcelāna trauciņus ar cukura kubiņiem vai izsmalcinātiem saldumiem. Dažās kultūrās viesu apdāvināšanas tradīcija kļuva obligāta un ieguvu īpašu nozīmi – tā tika saistīta ar jaunā pāra saticības un labklājības nodrošināšanu, katram viesim dāvinot piecas cukurotas mandeles, kas simbolizē laimi, veselību, mūžību, bagātību un auglību.

Mūsdienās pateicības dāvaniņas nav obligātas, bet arvien biežāk pāri vēlas pateikt paldies ikvienam visiem par kopābūšanu tik ļoti nozīmīgajā kāzu. Tādēļ dalāmies ar idejām un padomiem, kā izvērtēt idejas šīm dāvaniņām, neapjukt plašajā piedāvājumā un atrast tieši Tavai kāzu dienai vispiemērotāko!


Personalizācijai ir nozīme!


Lai dāvaniņa patiešām atgādinātu par kopā piedzīvoto, personalizē to! Izvēlies kāzu suvenīrus, kas jau iekļauj personalizāciju, vai papildini dāvaniņu ar uzlīmi vai kartiņu.

Tā kā šī dāvaniņa ir kā kāzu suvenīrs, svarīgi padomāt par tās personalizāciju vismaz ar Jūsu iniciāļiem un datumu. Izcili, ja pievienojat arī pateicības vārdus vai saņēmēja vārdu. Tā dāvaniņa iegūst pavisam mīļu noskaņu un saņēmējam vēl ilgi atgādinās tieši par jūsu skaistajiem svētkiem.

Nelielas kartītes vai uzlīmes ar Jūsu kāzu dienai piemērotu dizainu un personalizāciju, ir lielisks un ekonomisks veids, kā personalizēt gandrīz ikvienu dāvaniņu, neatkarīgi no tā vai tā ir ēdama vai ne. Bet, ja nevēlies savu gatavošanās darbu sarakstu papildināt ar šo kartīšu vai uzlīmju gatavošanu, izvēlies kāzu suvenīrus, kuriem personalizācija jau iekļauta – kā pateicības magnētiņus, saldumus ar apdruku u.c.

Vai gatavot pašiem?


Burciņa medus noteikti būs lielisks pārsteigums, īpaši, ja tas ir paša pāra iecienītais našķis. Personalizē ar uzlīmi, kartīti, apdrukātu lentu vai izmanto vāciņa spēju saistīt magnētiņu. Attēlā magnētiņi no Skaistas Kāzas piedāvājuma.

Pāriem, kam ir savi „firmas” saldumi vai īpaši talanti, un ir vēlme kāzu viesiem dāvināt pašgatavotus pārsteigumus, noteikti nevajadzētu no šīs idejas atteikties. Svarīgi gan kāzu plānošanas periodā atvēlēt gana daudz laika, lai sagādātu nepieciešamās izejvielas, iepakojumus un, protams, veiktu pašu dāvaniņu gatavošanu. Tāpat svarīgi patiešām izvērtēt, vai tas neradīs papildus satraukumus jau tā aizņemtajā pirmskāzu periodā, un izvēlēties atbildīgo par dāvaniņu gatavošanu (jo līgavai noteikti nav par visu jārūpējas vienai).

Pavisam viegli un ātri ir pašiem sagatavot gardumu dāvaniņas - mazākās tūtiņās sadalot gardumus no lielākiem iepakojumiem, kā piemēram žāvētus augļus vai konfektes, sarūpējot mazas burciņas ar pašmāju ievārījumu vai medu, sienot maisiņos pašu vāktas zāļu tējas utt.

Savukārt sveču vai ziepju liešana mēdz būt mānīga – ja esat izvēlējušies paši gatavot dāvaniņas ar mērķi samazināt kāzu izmaksas, nepieciešams veikt rūpīgus aprēķinus, vai tiešām nav izdevīgāk šo dāvanu gatavošanu uzticēt kādam, kam ēteriskās eļļas un citi izejmateriāli jau būs pa rokai.


Apvieno!


Ja pārim ir kāda īpaši mīļa tēja skaistā maisiņā, slepena, neticami garda kakao recepte, kas ietilpināma mēģenē, paliktnītis būs skaists un praktisks papildinājums.

Lielisks veids, kā sagatavot atmiņā paliekošas dāvaniņas, kas izskatās bagātīgas, ir apvienot iepriekšminētās idejas – daļu dāvaniņas sagatavot pašiem, savukārt daļu pasūtīt.

Pasūtītos kāzu suvenīrus noteikti var papildināt ar kādu pieejamu našķi vai dabas velti, kas veidos jau daudz lielāku dāvaniņu, turklāt, Jums nebūs jāsatraucas par personalizāciju. Kad dāvaniņas gardā daļa būs nobaudīta, personalizētais kāzu suvenīrs priecēs vēl ilgi.


Izvēlies īsto mirkli pārsteigumam!


Dāvaniņa, kas apvienota ar galda karti, noteikti nepaliks nepamanīta un katram viesim liks justies īpaši gaidītam.

Ja esat nolēmuši savus mīlestības svētkus svinēt vairākas dienas, tad pateicības dāvaniņas pieņemts pasniegt katram kāzu viesim, no tā atvadoties pēdējās dienas rītā. Bet šis noteikti nav vienīgais veids, kā dāvaniņu pasniegt – to iespējams iesaistīt arī atrakacijās; novietot blakus viesu grāmatai, lai viesis to paņem, kad parakstījies; pasniegt pēc mičošanas, kad apdāvināti vedēji un vecāki utt. Iespējas ir ļoti plašas un piemērojamas tieši jūsu kāzu svinībām, bet, ja esat nolēmuši nepasniegt dāvaniņu katram viesim personīgi, tad noteikti parūpējaties par atgādinājumu, ka šīs dāvaniņas ir paredzētas ņemšanai uz mājām, citādi var gadīties viesi, kas to nepamana vai nesaprot.

Lielisks veids, kā padarīt dāvaniņu par daļu no skaistās dienas un parūpēties, lai katrs to tiešām būtu saņēmis, ir to apvienot ar galda karti. Tas ir ne tikai draudzīgi kāzu budžetam, jo nav nepieciešams šos divus aspektus pasūtīt atsevišķi, bet arī katram viesim liks justies īpaši gaidītam. Lai realizētu šo ideju, neatkarīgi no tā, vai dāvanu veidojat paši, vai pasūtat no kāda kāzu suvenīru vai gardumu ražotāja, nepieciešams parūpēties, lai uz tās būtu saņēmēja vārds.

Mīlestība ir salda!


Salda dāvaniņa palīdzēs atgūt enerģiju pēc svinībām!

Populārākās gardumu dāvaniņas ir ledenes, šokolādes ar personalizētu papīrīti, zefīri, cukurvate, konfektes, marmelāde sirds formā, sukādes un rieksti vai nelieli dzērieni līdzņemšanai – personalizēti ar īpašu etiķeti vai papildināti ar citu personalizētu pārsteigumu. Šāds kāzu našķis ļaus atgūt enerģiju pēc svinībām.


Audzēsim laimi kopā!


Puķu sēkliņas ir dāvaniņa, kas sevī slēpj gaidīšanas un ziedēšanas prieku. Attēlā tās papildinātas ar personalizētu nozīmīti podiņam, kurā tās tiks sētas - ar atmiņām par skaisto dienu! Skaistas Kāzas piedāvājumā atradīsi koka nozīmīti podiņam. Stikla burciņas un kartītes piedāvājumā neietilpst.

Ļoti populāras ir arī dāvaniņas ar augiem – nelieliem stādiņiem vai sēklām – aicinot lolot un audzēt laimi. Ja vēlaties tieši augus podiņos, tam īpaši piemēroti būs tieši sukulenti, jo saņēmējam nebūs jāsatraucas par šī auga sarežģīto kopšanu. Kāzās, kuru dekorācijās dominē augi un viss zaļais, šāda dāvaniņa būs gaumīgs tematikas papildinājums, turklāt lielākajos saimniecības veikalos, kā piemēram DEPO, mazie sukulentu stādiņi ir ļoti labi kopti un par pieejamu cenu.

Savukārt dažādu ziedošu augu sēklas var pasniegt ļoti dažādos veidos – mazās mēģenītēs, aploksnēs, maisiņos, trauciņos.. Izvēlēto augu un tā krāsu noteikti var pieskaņot kāzu tematikai vai piešķirt kādu citu īpašu nozīmi. Plaši izmantoti ir smalkie un graciozie puķuzirņi, un neaizmirstulītes, kas simbolizē uzticīgu mīlestību un dārgas atmiņas. Lavandas tematikas kāzām tās noteikti var būt arī lavandas sēkliņas.Kāzu suvenīri ir sirsnīgs veids, kā iepriecināt tos, kas bijuši ar jums kopā skaistajā dienā, tādēļ pats svarīgākais šo pateicības dāvaniņu izvēlē ir, lai tas atspoguļotu pašu pāri, saskanētu ar kāzu tematiku un tiešām atgādinātu par kopā piedzīvoto. Iespējas ir ļoti plašas tādēļ, katrs pāris noteikti var atrast tieši sev ko īpašu un piemērotu plānotajam budžetam.


Lai skaisti!

© 2017 Skaistas Kāzas - skaistākai dzīvei!

Personalizēti dekori un dāvanas Jūsu kāzām.

Dizainu atdarināšana ir autortiesību pārkāpums. 

Visas tiesības aizsargātas.

Datu drošības politika.

  • 8ecf70a09ad9bdb262a96d1a09513736
  • 8ecf70a09ad9bdb262a96d1a09513736p

Seko mums šeit: 

Vēlies sazināties? 
raksti prieks@skaistaskazas.lv